VELİ GİRİŞİ
Sanat Akademisi

Sanat Akademisi

 
     
 

Geleceğin dünyasındaki değişken yasam koşulları ve teknolojinin ilerlemesinin baş döndürücü hızından dolayı güçlü, yaratıcı bireylere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulacaktır.
“Biz de eğitimlerimizle, gerektiğinde sorumluluk yüklenebilen ve insiyatif alabilen kişilik niteliklerine sahip genç insanlar geliştirmeyi hedefliyoruz.” Sanat insanlık tarihinde konuşma ve yazıyı keşfetmeden önce insanların kendilerini ifade etme aracı olarak kullanılmıştır. Şimdilerde insanoğlu konuşma, yazı, kitaplar, dijital iletişim araçları.. gibi sayısız iletişim aracı geliştirmiş olmasına rağmen kendi içsel dünyasını aktarmak için sanattan daha iyi bir yöntem bulamamıştır.
Bu doğrultuda BOĞAZİÇİ AMERİCAN SCHOOLS ART ACADEMY yüksek standartlarda sanat eğitimi kesintisiz olarak verilmektedir.

Müzik
Kurumumuzda müziğe karşı sevgi ve ilgiyi geliştirmek amacıyla öğrencilerimize tüm müzik aletleri tanıtılmaktadır. Bunun yanında piyano iki elle çalınan bilateral koordinasyonu geliştiren ve çocuk gelişimine pozitif katkı sağlayan bir enstrüman olduğu için tüm öğrencilerimiz piyano dersi almaktadır. Öğrencilerimiz piyanonun ve diğer enstrümanların yanı sıra birinci sınıftan itibaren şarkı söyleme ve ritim duygusu gelişimi için Ülke standartlarının üzerinde yoğun müzik dersleri verilmektedir.

 
 

            

 
• Bale
Okulumuz öğrencileri Amerikan Güzel Sanatlara ait bale salonunda haftada 2 gün Konservatuvar mezunu profesyonel bale öğretmeninden bale dersleri alırlar. 
 
            
 
 
• Drama
Tüm öğrencilerimiz haftada 3 saat Konservatuvar mezunu profesyonel drama öğretmenlerinden drama dersleri alırlar.
 

    

 
• Resim ve Plastik Sanatlar
Kurumumuzda resim ve plastik sanatlar özel bir öneme sahiptir. Bu derslerde özellikle öğrencinin sınırlı düşünceyi aşması, yaratıcılığının geliştirilmesi, kendini farklı bir biçimde ifade etmesinin yanı sıra oluşturulan Sanat Laboratuvarında pedagojik sanatsal yöntemlerle bilim, fen ve doğayı keşfetmeleri sağlanmaktadır.
 
            
 
• Sanat Laboratuvarı
Sanat Laboratuvarı etkinliklerinin amacı;
• Eğlenceli ve eğitici biçimde tam ifade sağlayan ortam sayesinde çocukların kendi yaratıcı potansiyellerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için olanak tanımak,
• Doğa, bilim ve fen üçlüsü işbirliği ile sanatın ve oyunun dili ve gizemiyle tanışarak bireysel yorumlara serbestçe girişmek,
• Sezgilerimiz ve düş gücümüzle alışılmış ve sınırlandırılmış görme biçimlerini aşabilmektir.
 
Yöntem;
• Multidisipliner bir atölye ortamında sanat eğitimindeki temel öğeleri üzerine özgürce deneyler uygulamak,
• Çizgilerin, dokuların, renklerin ve biçimlerin dilleri ve gizemleri ile tanışarak bireysel yorumlamalara serbestçe girişmek şeklinde uygulanmak şeklinde yürütülmektedir.