VELİ GİRİŞİ
KAÇUV Sosyal Farkındalık Eğitimi Tamamlandı

Blog

KAÇUV Sosyal Farkındalık Eğitimi Tamamlandı

Okulumuz öğretmenleriyle birlikte gerçekleştireceğimiz hastane faaliyetleri için gerekli farkındalık eğitimini tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

”Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın başlıca amaçları arasında kanserle mücadelede önemli bir gereksinim olan uygun tedavi ortamının yaratılması ve sürdürebilirliğinin sağlanmasıdır.

Vakıf tarafından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği Hematoloji-Onkoloji servisinin düzenlemesi yapılarak, 0-17 yaş arası çocukların tedavilerinin hastalık süreçleri için uygun bir servis ortamı yaratılmıştır.

Hastaların tıbbi gereksinimlerinin yanında fiziksel koşulları ve sosyal ihtiyaçlarına da destek vermekteyiz.

Tedavisi süren çocuklara ve ebeveynlerine, tedavi süreçlerini boyunca psiko-sosyal açıdan yaşam kalitelerini arttırıcı çalışmalar yapmaktayız.

Vakfın, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Servisi’nde kurduğu, Oyun Odası ile kanser tedavisi gören çocukların hastalıktan kaynaklı stresten uzaklaşarak tedavileri süresince gelişimlerini destekleyici materyallerle vakit geçirmelerine imkân sağlıyoruz.

Tedavisi süren çocukların ve ailelerinin hastalık ve süreçlerine yönelik yararlanabileceği yazılı kaynaklar hazırlıyoruz. Yabancı yayınların Türkçeye çevirisini yaparak ve uyarlayarak açık kaynak olarak yayınlıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile “Uzun Süreli Hastanede Yatan Çocukların Eğitimleri ve Hastane Okulları Projesi” başlattık ve İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi hematoloji ve onkoloji servisinde bir sınıf yaptırarak çocukların eğitimlerine devam etmesine katkıda bulunduk.

Çocuklarla birlikte sürdürdüğümüz kültür, bilim ve sanat etkinlikleri İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi ve İzmir’de Dr. Behçet uz Çocuk Cerrahisi ve Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çocuklar ile büyümeye ve üretmeye devam edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir